ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0432 605 304

Контакт-центр0432 605 304

04.02.2019 / 14:00

На Вінниччині стартувала монетизація субсидій

З 1 січня 2019 року на Вінниччині стартувала монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Зміни торкнуться лише тих, хто звернеться за допомогою вперше. Сім’ї, яким субсидія призначена до 01 січня цього року, будуть отримувати її за старою схемою.

Зміни запроваджені згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1176 від 27.12.2018 р. "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі"

Згідно нового порядку бюджетні кошти субсидій за поданням органів соціального захисту населення будуть зараховуватися на облікові записи споживачів в Ощадбанку. Далі банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за отримані послуги.

При наявності залишків коштів невикористаної субсидії, банк автоматично відкриватиме поточні рахунки таким споживачам. Вони зможуть використати заощаджені кошти державної допомоги на власний розсуд, в тому числі забрати готівкою.

Директор ТОВ «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник пояснює: «Процедура монетизації нова та досить непроста. Можливі затримки як із нарахуванням субсидії, так і здійсненням розрахунків з надавачами послуг. В такому разі через ненараховану субсидію в рахунках за газ у клієнтів – субсидіантів з’явиться борг. Але це технічна сума, яка буде закрита відразу після перерахування Ощадбанком суми субсидії постачальнику газу.».

На 1 січня поточного року понад 198 тисяч клієнтів «Вінницягаз Збут» є отримувачами субсидій. З них 44 тисячі сімей заборгували за спожите блакитне паливо майже 47 млн грн. Компанія сподівається, що із запровадженням механізму монетизації покращиться стан розрахунків за природний газ.