ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0432 605 304

Контакт-центр0432 605 304

14.03.2019 / 13:47

Змінено механізм надання житлових субсидій населенню

З березня 2019 року змінено механізм виплати житлових субсидій. Наразі, у березні, іде виплата коштів державної допомоги на оплату комунальних послуг за лютий. Рахунки за спожитий газ у лютому 2019 року не містять субсидії і повинні сплачуватися споживачами у повному обсязі самостійно.

До уваги отримувачів субсидії

До уваги отримувачів субсидії

Субсидію «на руки» видадуть споживачам, яким вона призначена у 2018 році. Пенсіонери - субсидіанти отримують допомогу «живими грошима» разом з пенсійною виплатою поштою або на пенсійний банківський рахунок. Особи, які не одержують пенсію – через АТ «Ощадбанк».

При цьому між видачею субсидійних коштів споживачам «на руки» та сплатою за спожитий газ має місце розрив у часі. Окремі споживачі уже отримують гроші, а рахунки їм надійдуть дещо пізніше. Інші - не до кінця зрозуміли, що отримують кошти, за рахунок яких мають оплатити послуги за лютий. Тобто існує ризик використання грошей на інші цілі. Це призведе до збільшення заборгованості за газ, особливо в умовах опалювального періоду, коли обсяги споживання блакитного палива досить значні. На додачу ряд споживачів мають  накопичені борги за попередні зимові місяці.    

ТОВ «Вінницягаз Збут» вкотре наголошує, що після отримання субсидії готівкою споживачі мають самостійно забезпечити оплату за спожитий природний газ. Наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки. У разі несплати за послуги по закінченню поточного опалювального сезону, надалі субсидія призначатися не буде.

Для домогосподарств, яким субсидія призначена після 1 січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

ТОВ «Вінницягаз Збут» послідовно і відкрито виступає за монетизацію субсидій, яка є необхідним кроком для демонополізації та створення повноцінного ринку газу в секторі побутових споживачів. Компанія закликає своїх клієнтів бути пильними, не допускати заборгованості, своєчасно та в повному обсязі розрахуватись за спожитий газ.